UCF използва серия 20-3 през второто полувреме, за да задуши № 23 Texas Tech при победа със 75-61
AP News | 2024-02-24 | 01:41:19

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Дариус Джонсън имаше 16 точки и пет асистенции, Джейлин Селърс вкара 15 точки и UCF държеше No. 23 Texas Tech без гол за повече от осем минути през второто полувреме по пътя към победата със 75-61 в събота.

Победата, ключова от серия 20-3 през второто полувреме, беше третият от Найтс (14-12, 5-9 Big 12) над класиран опонент в Addition Financial Arena в първия им сезон в Big 12.

Джонсън поведе усилията, удряйки обратно към- обратно тройки, за да дадат на Найтс така необходимата им свобода за глътка въздух и първата им двуцифрена преднина след пет минути игра.

Тексас Тех (19-8, 8-6) намали изоставането на две при 53-51 с 9:42 за игра, след като Керуин Уолтън направи скриване и наказателно хвърляне. Но рицарите поеха управлението оттам.

UCF не се отказа от нов гол от игра, докато не остана малко повече от минута игра. Найтс форсираха пет топки в този период, завършили с кражба на топката на Джонсън и настройка на Шемари Алън за забивка с две ръце, за да завърши решителната голяма серия.

Дариън Уилямс поведе Ред Рейдърс с 19 точки и 11 борби, а Уолтън добави 18 точки.

Тексас Тех завърши 37% стрелба от пода и беше само 8 за 28 от 3 точки (28,6%). Найтс блокираха три изстрела и наложиха 14 проиграни топки. UCF стреля 46,6% от пода и стреля 6 от 12 за тройки, за да помогне на отбора да поведе.

Червените нападатели имаха отговори рано на всички серии на Найтс през първото полувреме. Но Texas Tech остана без гол от игра повече от осем минути в края на мача, преди Еемели Ялахо да удари корнер 3 с 1:02 за игра и играта беше недостижима.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Тексаски технологии: Надеждите на турнира NCAA на Red Raiders няма да получат много удари. Но те загубиха три поредни на пътя и четири от последните си пет далеч от Лъбок, Тексас.

UCF: Найтс продължават да установяват способността си да спечелят в Големите 12, дори ако мечтите им за турнира на NCAA са изпълнени отдавна избледнял.